Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.03.2017, 12:44

Време е за готвење

Фишеци од мортадела

Потребно:

8 тенки парчиња мортадела
300 г сирење
1 лажичка рендан корен од целер
1 лажичка ситно сечкан кромид
сол
ситно сечкан магдонос

Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па во него додадете ги кромидот, магдоносот, солта и целерот. Потоа во секој фишек од мортаделата (засечете го парчето до средина и завиткајте го) ставајте по една лажичка од подготвената смеса од сирење.


Текстот е прочитан 1483 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter