Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.02.2017, 13:47

"БЕРНАЈС ПРОПАГАНДА"

Една деценија од првиот настап

Групата "Бернајс пропаганда" на 17. и 18. овој месец ќе одржи два концерта во МКЦ.

Концертите, кои ќе се одржат во денсинг салата, се по повод 10 години од нејзиниот прв настап, ќе почнат во 19 часот, а ќе траат до полноќ. На тапани на двата концерта ќе свири Марк Хенѕ (екс Генг оф Фор Офишиал), а специјален гостин ќе биде диџеј Гоце (С.А.Ф.). Гостин на концертот на 17. ќе биде КННТ Сансет Круз, додека гостин на 18. - "ВВхајл Мњење".
Картите во претпродажба чинат 200 денари, додека на денот на концертите - 400. (В.М.)


Текстот е прочитан 588 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter