Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.04.2017, 13:51

ГОЛГЕТЕРОТ НА ЛЕСТЕР ИМАЛ И ДРУГИ ПЛАНОВИ

Варди сакал да работи како шанкер на Ибица

Напаѓачот на Лестер и англиски репрезентативец, Џејми Варди, пред четири години сакал да се откаже од фудбалот и да работи како шанкер на Ибица.

По трансферот во Лестер во 2012 година, играчот имал лоша прва сезона, со само пет погодоци, па размислувал да се збогува со фудбалот и да работи во ноќен клуб на Ибица.
- Сега сум во фудбалска бајка, но имаше и многу тешки мигови за мене во кариерата. Пред четири години, бев на работ да се откажам, да го оставам фудбалот и да заминам да работам на Ибица како шанкер. Не сум јас човек што се срами да работи. Можеби, повеќе ќе уживав во една таква професија отколку во фудбалот -изјави Варди, кој со Лестер минатата сезона ја освои шампионската титула во Премиер лигата.


Текстот е прочитан 499 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter