Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.04.2017, 15:55

7 години Клиничка болница „Аџибадем Систина“ - Нови стандарди во здравствената грижа

Вложување во најсовремената технологија за дијагноза и третман, врвен медицински тим и имплементирање нови интервенции се работите кои ја поставија Аџибадем Систина лидер во земјата и регионот. Потврда за безбедноста и квалитетот на медицинската грижа е добивањето на престижната акредитација од Јоинт Цоммиссион Интернатионал, со што болницата стана дел од светските центри кои ги применуваат највисоките стандарди во грижата на пациентите. 450.000 регистрирани пациенти изминативе седум години имаа можност да бидат дел од интегрираниот систем и да ги користат услугите на болницата.

Клиничката болница Аџибадем Систинаа секојдневно ја исполнува својата визија да биде неприкосновен лидер во здравствениот сектор во регионот. Седум години болницата инвестира во најмодерна технологија и кадар, и е во чекор со последните медицински трендови за лекување на пациентите. Со добивањето на ЈЦИ акредитацијата минатата година постигнавме историски напредок во медицината кога станува збор за грижата на пациентите. Денес Аџибадем Систина е болница која ги имплементира светските стандарди за квалитет и безбедност. Го отворивме првиот приватен ПЕТ центар во регионот, создадовме прв специјализиран центар за третман на пациентите со малигни болести. Инвестиравме во моќниот акцелератор Трилогѕ, а од изминатата година единствени сме и со апаратот за магнетна резонанца 3 Тесла кој донесе нова ера во дијагностицирањето. Пионери сме и во воведувањето нови ИВФ процедури, минимално инванзивни хируршки интервенции со кои се скратува времетраењето на третманот и времето на заздравување на пациентите. Горди сме што пациентите ја препознаа нашата визија и што секојдневно ги доверуваат своето здравје и здравјето на своето семејство во рацете на вистински професионалции, вели проф. д-р Љупчо Лековски, медицински директор на Клиничката болница Аџибадем Систина".

Отворање на првата поликлиника

Клиничката болница Аџибадем Систинаа инвестираше во отворање на својата прва поликлиника. На површина од преку 500 квадратни метри, новата поликлиника нуди медицински услуги од педијатрија, гинекологија и акушерство, интерна медицина и кардиологија. Поликлиниката Аџибадем Систинаа располага и со дневна болница за возрасни и педијатриска дневна болница.

Текстот е прочитан 604 пати.
#
Министерот Нухиу најави оставка, бара одговорност и од други функционери во МВР
ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
Груевски: Насилството не е решение, насилниците ќе бидат изведени пред суд
За заедничка Македонија: Не оправдуваме никакво насилство, денеска им се случи народ на тие кои се обидоа да направат државен удар
Министорот Тодоров со екипите на брзата помош им помагаше на повредените
Стотина повредени на двете страни, приведени нема
Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на чело со Влатко Ѓорчев ги бранеа нападнатите колеги од СДСМ
Нухиу: Навреме беше формиран оперативен штаб, но полицијата не си ја заврши работата
Иванов со апел за смирување на тензиите и лидерска средба кај него
МВР за евакуирањето на пратениците од Собранието

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter