Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:32

ЗА РОДЕНДЕНОТ НА МКЦ

"Фолтин" со концерт во чест на Боуви

В петок, Младинскиот културен центар во Скопје ќе слави јубилеј - 45 години, со богата музичка и културна програма.

На програмата ќе има изложба, музика, поезија, филм.
Во музичкиот дел, концерт ќе одржи битолскиот состав "Фолтин". Тој ќе одржи концерт во чест на Дејвид Боуви, кој почина лани на 10 јануари. Концертот ќе се одржи во денсинг салата од 20 часот, а влезот е бесплатен.
Од Србија ќе гостува "Д' фанк соул брадрс" со сет фанк, соул, џез, диско, фанк-музика, во бифето на МКЦ, исто така од 20 часот. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 1020 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter