Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

13.10.2016, 14:23

Гламур

Род Стјуарт стана витез

ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Рокерот Род Стјуарт носеше карирани панталони во чест на своето шкотско потекло и палто во војнички стил додека завчера принцот Вилијам го прогласуваше за витез во Бакингемската палата.

Славниот пејач ја доби оваа титула за својот придонес во музиката и за хуманитарната работа. Оваа 71-годишна ѕвезда сега може да се нарекува сер Родерик Дејвид Стјуарт. Стјуарт изјави дека тој и принцот разговарале за музиката. Принцот му рекол дека е одлично што тој сè уште работи, а Стјуарт се пошегувал дека мора затоа што има осум деца.
"Ми честита за мојата долга кариера, а јас кажав колку сум среќен поради тоа", изјави Стјуарт. "Сакам да можеа мајка ми и татко ми да бидат овде за да го видат ова".
За време на церемонијата, Стјуарт беше во друштво на својата сопруга Пени Ланкастер и на синовите Аластер (10) и Ајден (5).
Кога ја соопшти кралицата Елизабета Втора информацијата за оваа награда на почетокот од оваа година, Стјуарт рече дека тоа е огромна чест.
"Многу и благодарам на Нејзиното Височество и ветувам дека чесно ќе ја носам оваа титула", изјави Стјуарт.


Текстот е прочитан 1292 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Црвениот килим на Греми 2017
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter