Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.01.2017, 13:19

"Дипломатик бенд" со видеоколекција од 17 преработени македонски народни евергрини

Музичкиот состав "Дипломатик бенд" ја промовираше својата најнова видеоколекција, составена од 17 преработени македонски народни евергрини, но и од регионални песни, со видеозаписи целосно реализирани во "Томато продукција".

Меѓу видеата во изведба на "Дипломатик" се и легендарните "Ах, ах, Ана", "Ако бевме заедно", "Отвори го пенџерето", "Дојди ми, Лено, на перниче бело", "Дајте ми ја Бисера", но и мегапопуларните регионални хитови, како "Живеам да те сакам" (Живим да те волим) од Саша Ковачевиќ, "Живееш во облаци, малечка" (Живиш у облацима мала) од Здравко Чолиќ, "Луцкаста си ти" од Мирослав Илиќ, "Ми доаѓаш во сон" (Доџеш ми у сан) од Пеџа Меденица и многу други.
"Дипломатик бенд" зад себе има огромен број свирки и настапи низ цела Македонија. Музичкиот состав се состои од петмина искусни музичари: Петар (саксофон и кларинет), Стефан (клавијатури и вокал), Алек (гитара и вокал), Горан (тапани) и Славе (хармоника и клавијатури).


Текстот е прочитан 979 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter