Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.04.2017, 07:33

„Ауди кју 5“ од Дарко за Ромина

Бившата Мис Бугарија, Ромина Андонова, отсега ќе вози луксузен џип од марката "Ауди".
Македонскиот фудбалски интернационалец и нејзин сопруг, Дарко Тасевски, решил да се потроши за празниците и веќе го порачал возилото за својата љубена, пишуваат бугарските таблоиди.

Атрактивната бринета се фотографираше во последниот модел на "ауди Ку5" за време на саемот на автомобили во Бангкок. Кадарот е направен од најновиот модел, а под фотографијата, Ромина напишала: "Ах, колку ме личи во него", дополнето со икона која значи "наскоро".

Дарко Тасевски бил категоричен дека на Ромина и треба безбедно СУВ-возило, бидејќи ги вози нивните три деца.


Текстот е прочитан 1300 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter