Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.06.2016, 22:08

Славната "буба" се нашминка пред пензија

Иако е веќе потврдено дека во 2018 година ќе биде стопирано производството на легендарната "буба" на "Фолксваген", се чини дека оваа кола во историјата ќе замине со освежено лице.

Имено, Германците одлучија да го пензионираат моделот откако ќе му направат "фејслифт".
Промените се однесуваат на браниците кои ќе станат сплеснати и автомобилот ќе добие спортска нота, додека оние направени за "буба р-лајн" ќе имаат уште поагресивна изведба. Треба да се спомнат и новите бандажи, 17 и 18-инчни, тонирани ЛЕД-светла одзади, нови бои, нов изглед на контролната табла.
Новостите ќе бидат достапни во "купе и "кабрио" изведбите кои и понатаму ќе ги движат три бензински и два дизелски мотори од 150 до 220 КС.


Текстот е прочитан 3614 пати.
#
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter