Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.12.2016, 13:46

ПОРАДИ ПОВРЕДА

Дел Потро го откажа настапот во Мелбурн

Аргентинскиот тенисер Хуан Мартин дел Потро поради повреда го откажа настапот на престојниот Аустралијан Опен.

- За жал, нема да можам да учествувам во Оукленд и во Мелбурн. Но, оптимистички гледам напред и се надевам дека брзо ќе се вратам на терените - изјави Дел Потро кој пред неколку дена и самиот ја најави можноста за повлекување од Австралија опен од 16 јануари до 29 јануари.
- Тенисот ме чекаше две години, Австралија опен може да почека уште една - рече тогаш Аргентинецот.
Инаку, Хуан Мартин дел Потро е избран за спортист на Аргентина за 2016 година. Во годината што изминува тој направи успешен камбек на тениските терени, на Олимпијадата во Рио освои сребрен медал, победувајќи ги Ѓоковиќ и Надал, а и ја донесе првата Дејвис куп титула на тениската репрезентација на Аргентина.


Текстот е прочитан 407 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter