Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:45

Хуманитарен концерт во МКЦ

Група ученици од меѓународното училиште "Нова" ќе организираат хуманитарен концерт, насловен "Тинејџ риот", за помош на Центарот за лица со интелектуална попреченост "Порака".

Концертот ќе се одржи на 12 април, од 19 часот, во денсинг салата на Младинскиот културен центар во Скопје.
Хуманитарниот концерт е дел од проектот ЦКА- ПХВ (Црвениот крст во акција - Промоција на хумани вредности), кој се реализира во соработка со меѓународното училиште.
На овој настан ќе учествуваат и повеќе познати македонски бендови: "Ареа", "ПМГ Колектив", "Милко", "Фенк шуи", "Ксара" и "Ликолн летер".
Влезниците се по 250 денари, а парите ќе му бидат донирани на Центарот "Порака". (М.Џ.)


Текстот е прочитан 696 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter