Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:50

МАЛКУ МУ СЕ 135 000 ФУНТИ НЕДЕЛНО

Лукаку си заминува од Евертон

Најдобриот стрелец на Евертон, Ромелу Лукаку, најавил дека ќе си замине од "Гудисон парк" по завршувањето на сезоната.

Тој можел да стане првиот играч во историјата на Евертон со плата од над 100 000 фунти неделно, зашто клубот од "Гудисон парк" му понудил околу 135 000, но тој ги одбил.
Според англиските медиуми, преговорите запнале кај висината на откупната клаузула. Евертон сакал таа да изнесува 90 милиони фунти, а Лукаку инсистирал да не биде повеќе од 70 милиони фунти. Исто така, тој најавил дека сака да настапува за клуб што ќе биде дел од Лигата на шампионите. Претходно, Евертон сакаше да му понуди нов петгодишен договор.
Најзаинтересирани за Ромелу Лукаку се Арсенал, Манчестер јунајтед и Челзи. Доколку замине од Премиер лигата, Јувентус и ПСЖ се споменуваат како можни опции за него.
Инаку, Лукаку од 2011 до 2014 беше член на Челзи и одигра само 15 натпревари, а потоа две сезони помина на позајмица во Вест Бромвич Албион од каде замина во Евертон.


Текстот е прочитан 601 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter