Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.01.2017, 13:16

НБА

Филаделфија ја совлада Минесота со звукот на сирената

Филаделфија и Минесота приредија најголеми возбудувања на синоќешната програма во НБА. Седумдесет и шестките славеа против Минесота дома со 93:91, со звукот на сирената, благодарение на кошот на Роберт Ковингтон.

Претходно Рики Рубио даде тројка за Минесота и го израмни мечот на 1,6 секунди до крајот.
Џоел Ембид беше најефикасен кај Филаделфија со 25 поени, додека Зек Лавин даде 28 за Минесота.
Сан Антонио го одигра, можеби, најкомплетниот меч сезонава, совладувајќи го Торонто репторс на домашен терен со 110:82. Кавај Ленард постигна 25 поени за "мамузите", додека Демар Дерозан даде еден повеќе за Торонто.
РЕЗУЛТАТИ: Филаделфија-Минесота 93:91, Бостон-Јута 115:104, Детроит-Индијана 116:121, Далас-Вашингтон 113:105, Сан Антонио-Торонто 110:82, Денвер-Сакраменто 113:120, Феникс-Мајами 99:90, Лејкерс-Мемфис 116:102.


Текстот е прочитан 312 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Црвениот килим на Греми 2017
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter