Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.04.2017, 17:21

Иванов: Сакаме интеграција, а не гетоизација на Албанците во Македонија

Сакаме интеграција, а не гетоизација на Албанците во Македонија, вели претседателот Ѓорге Иванов во интервју за австрискиот дневен весник „Винер цајтунг“.

- Ние сакаме интеграција, не гетоизација. Доволно е тажно што некои млади Албанци не зборуваат македонски и повеќе се ориентираат кон Приштина и Тирана, отколку кон Скопје, вели претседателот Иванов.


Текстот е прочитан 527 пати.
#
Мекејн: Никому не му е во интерес да дојде до распад на Македонија
Миноски: Буџетот е ликвиден, има пари за субвенции, се чека одлуката од Уставен суд
СДСМ: Функционирањето на државниот систем никој не смее да го загрозува
ВМРО-ДПМНЕ: Со сите демократски средства ќе спречиме формирање параинституции
Трамп да ја запре започнатата интервенција во Македонија
„Алкалоид“ во првото тримесечје со раст на консолидираните продажби и нето добивка, инвестиции и 30 нови вработувања
Алтхаузер и Адеми: Кризата трае предолго и треба да се реши
За три години 1.000 пациенти снимени во ПЕТ центарот во „Аџибадем Систина“
Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
„За заедничка Македонија“: Планот нема да им успее, граѓаните ќе победат, избори ќе има

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter