Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 13:41

ОСУМ КОЛА ПРЕД КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

Шеста титула во низа за Селтик

Фудбалерите на Селтик ја освои шампионската титула во Премиер лигата на Шкотска за шеста година по ред.

"Детелините"ја забележа и 12-та последователна победа како гостин победувајќи кај Хартс со 5:0 и си го загарантираа првото место на цели осум кола пред крајот на првенството, бидејќи имаат предност од 25 бода пред вториот Абердин. Тоа е најраната фаза, во која се загарантира титулата во шампионатот во историјата.
Првата сезона на Брендан Роџерс, на чело на клубот, се претвора во една од најуспешните, откако тимот го освои Купот на Лигата и е во полуфиналето во Купот на Шкотска.Тимот победи на 28 натпревар од 30-те дуели во првенството кои ги одиграл досега.


Текстот е прочитан 383 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter