Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.02.2017, 13:45

Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком

Македонски Телеком подготви извонредни понуди за своите корисници. Со новите подобрени Интернет и ТВ пакети на Македонски Телеком, корисниците го добиваат најстабилниот Интернет за дома, како и најдобрата телевизија, со ексклузивни филмски и спортски содржини.

Корисниците можат да ги комбинираат Интернет и ТВ услугите согласно со нивните желби и потреби, а доколку потпишат договор на 24 месеци добиваат и 10 отсто попуст на месечниот надомест.

Со цел на своите корисници да им понуди врвно спортско доживување, од денеска, Македонски Телеком воведува специјална промоција со која спортските ТВ канали Arena Sport 1 – 4 SD и HD се вклучени во месечниот надомест за сите нови корисници на Интернет и ТВ пакетите со избрана опција ТВ M и Интернет M, L или XL кои ќе потпишат договор на 24 месеци. Промоцијата трае до 31.03.2017 година.

Дополнително, за да им овозможи уживање во спортските содржини во кристално јасна слика, во рамките на промоцијата, Македонски Телеком на корисниците им нуди да купат и супер Samsung 32” LED телевизор на 48 рати, по одлична цена од 199 денари месечно.

Освен тоа, Македонски Телеком го подобри и своето Интернет портфолио согласно со корисничките потреби, кое што сега вклучува неограничен Интернет сообраќај и поголеми брзини на пристап.

Со новините, Македонски Телеком на корисниците дефинитивно им го нуди најдобриот избор за целото семејство, односно им овозможува најнапредни услуги со врвен квалитет на најдобрата мрежа во Македонија. Повеќе информации за новините можат да се добијат на telekom.mk, на телефонскиот број 122 или во најблиската продавница на Телеком.


Текстот е прочитан 1819 пати.
#
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter