Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 14:11

ВО АПРИЛ, ВО "МЕТРОПОЛИС АРЕНАТА"

Јубилеен концерт на Наум Петрески

Фолк-ѕвездата Наум Петрески, по повод 30-годишната кариера, ќе одржи јубилеен концерт, и тоа на 22 април, во "Метрополис арената".

Ова нема да биде само обичен концерт туку несекојдневно мегашоу, на кое, освен промоција на новите хитовски рефрени од последното цеде "Грло ненапеано", ќе бидат отпеани и многу познати легендарни македонски хитови. На овој концерт, признание на Наум ќе му оддадат и многу пријатели од естрадата, пејачи, актери, кои ќе му бидат гости.
Ова ќе биде само еден ексклузивен концерт на Наум Петрески, човекот со глас што никого не оставил рамнодушен.
Организатор на концертот е продуцентската куќа "Аворд".


Текстот е прочитан 739 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter