Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.01.2017, 14:06

ЛЕГЕНДАТА НА МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ПРОНАЈДЕ УТЕХА ПО СМРТТА НА СОПРУГАТА

Рио Фердинанд во страсна врска со ѕвездата од реалните шоуа Кејт Рајт

Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, пред две години остана без сопругата Ребека, која почина од рак, а сега британските медиуми наголемо пишуваат дека е во страсна врска со ѕвездата од реалните шоуа Кејт Рајт.

Според островските медиуми, токму во прегратките на контроверзната Кејт фудбалерот нашол утеха две години по смртта на сопругата, со која има три деца.
Иако Кејт до уши е заљубена во легендата на "црвените ѓаволи", се шпекулира дека Фердинанд не сака сериозна врска, бидејќи е посветен на израснувањето на своите деца.


Текстот е прочитан 2136 пати.
#
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter