Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.12.2016, 18:06

ПРАЗНИЧНО ИЗДАНИЕ НА НАЈУБАВАТА КОШАРКАРКА ВО СВЕТОТ, ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ

Со божиќна танга ги запали социјалните мрежи

Италијанската кошаркарка Валентина Вињали, која е една од најубавите спортистки во светот, ги запали социјалните мрежи Инстаграм, Фејсбук и Твитер откако објави фотографија на која е облечена во црвени божиќни гаќички и капа на Дедо Мраз.

Сексапилната Валентина има 25 години, а со кошарка се занимава 17 години. Во Италија е мегапопуларна, не само поради кошаркарското знаење туку и поради атрактивните фотографии кои и беа мамка да започне и кариера на манекенка.
Вињали, инаку, беше и на насловната на еротскиот магазин "Плејбој" во 2013 година, а во 2010-та беше финалистка во изборот за Мис Италија.
Фотографите ја обожаваат, како и фановите кои ја чекаат со нетрпение секоја нејзина појава во модните списанија.
Валентина е во среќна врска со кошаркарот Стефано Лаудони


Текстот е прочитан 5263 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
26 ден протести-нема Тиранска влада
26 ден по ред илјадници граѓани маршираат низ улиците во Скопје. Вечерва н...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter