Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.03.2017, 15:27

Кражба на бензинска во Бутел

Непознат сторител ноќеска украл две чанти со дневен промет од бензинска пумпа во скопската населба Бутел откако, најпрво, им се заканил со пиштол на вработените.

Како што соопшти полицијата, станува збор за бензинската лоцирана на улицата „Александар Урдаревски“.

Разбојникот бил маскиран и по кражбата избегал. Се преземаат мерки за негово пронаоѓање и за целосно расчистување на случајот што го пријавил вработен на пумпата доцна синоќа околу 1:20 часот.


Текстот е прочитан 762 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter