Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.04.2017, 14:09

Кривични пријави за кражбата во АД „Жито Караорман“

Полицијата поднесе кривична пријава против Г.М. (44) од Кичево и П.П. (55) од Прилеп кои минатиот месец го ограбија магацинот на АД „Жито Караорман“ на магистралниот пат Кичево - Охрид, стекнувајќи противправна имотна корист од околу 180.000 денари.

Како што информира МВР, кражбата се случила на 16 март годинава откако Г.М. и П.П. околу 10 часот со товарно моторно возило влегле во кругот на АД „Жито Караорман“ и од магацинот одзеле складирани метални предмети, сопственост на претпријатието, по што избегале. Потоа предметите ги продале во отпад за старо железо во Кичево.


Текстот е прочитан 356 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter