Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.01.2017, 13:36

Миле Кузмановски со нови песни и албум

Фолк-ѕвездата Миле Кузмановски наскоро ќе снима две нови песни кои ќе се најдат на неговиот нов албум. Исто така, во план е и музичка турнеја за која сè уште е во преговори.

"Сè уште се актуелни моите три последни песни кои ги снимив лани. Сега малку одморам од снимање, но наскоро планирам да влезам во студио и да снимам две нови песни. Исто така, од пред две години излезе мојот последен албум, а секако дека е време за нов. Неодамна се вратив од турнеја од Швајцарија, каде имав многу настапи и од каде носам само позитивни впечатоци. Покрај тековните настапи што ги имам тука низ градовите во Македонија, во план е и нова турнеја, за која сè уште сум во преговори", вели Миле.
Зимскиот период, ни рече фолк-пејачот, ќе го искористи за малку одмор за да ги наполни батериите за работата која го очекува на музички план. (А.Г.)


Текстот е прочитан 910 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter