Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 12:45

Техно мода

Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи

Истражување на Универзитетот на Британска Колумбија, кое опфатило над 1.300 лица покажа дека скоро четвртина од нив имаат преглед на Фејсбук профилот на својот партнер, член на семејството или пак, некој пријател.

Исто така, 21 отсто од испитаниците позитивно одговориле на прашањето - дали некој ги проверил нивните профили без нивно знаење или дозвола. Причините се едноставни: љубопитност, љубомора, корист, уцена... Иако најголем дел од оние кои признаваат дека барем еднаш го пикнале носотт во туѓи работи, тоа го направиле заради шега и забава.
Проблемите најчесто настануваат кога некој едноставно ќе заборави да се одјави од својот компјутер или од смарт уредот.


Текстот е прочитан 876 пати.
#
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter