Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.04.2017, 12:54

ПОРАНЕШНА ПРИПАДНИЧКА НА АМЕРИКАНСКАТА ВОЈСКА УРИВА РЕКОРДИ НА ИНТЕРНЕТ

Од униформа во бикини

САД - Хоуп Хауард е девојка која шест години служела во американското воздухопловство, а сега е модел кој со своите разголени фотографии стана Инстаграм сензација и урива рекорди во посетеност и споделуваност на социјалните мрежи.

Хоун се приклучила на Армијата на САД кога имала 19 години, и набрзо по облекувањето на униформата отишла во мисија во Авганистан.
Таму работела како авиомеханичарка на американското воздухопловство.
"Тоа искуство ми беше и најдобро и најлошото во животот", изјавила Хоуп.
"Носев пушка речиси 24 часа на ден", изјавила таа за американските таблоиди, кога ја напуштила армијата.
веднаш потоа оружјето го заменила со бикини и станала фитнес модел.
"Тоа е нешто што од секогаш сакав да го работам во животот", рекла Хоуп.
"При тренинзите посебен акцент ставам за задникот", ја цитираат Хоуп американските медиуми, и додаваат дека токму поради тоа таа издава и специјален водич за совршени облини.


Текстот е прочитан 1280 пати.
#
Караѓорѓевиќ на сексуално лекување во Буљарица, Туѓман во кревет со маќеата
Филмски локации за светските патници
Нема добар секс со политички противник
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Патуваме, уживаме и правиме пари
Пат околу светот за 80 дена со велосипед
15 минути дремка на секои 4 часа
Маша го прегази Путин
Бил гејтс чита, Бафет свири укулеле против стресот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter