Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.01.2017, 13:17

ЧИЧКОТО НА НОВИОТ АМЕРИКАНСКИ ПРЕТСЕДАТЕЛ БИЛ ГЛАВЕН НА КОМИСИЈАТА КОЈА ГИ ЗАПЛЕНИЛА СИТЕ ДОКУМЕНТИ НА ЕДЕН ОД НАЈГОЛЕМИТЕ НАУЧНИЦИ ВО ИСТОРИЈАТА

Трамп ги знае најстрого чуваните тајни на Тесла?

САД - Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, е единствениот човек на светот што ги знае сите тајни на еден од најголемите научници - Никола Тесла, пишуваат американските онлајн медиуми.

Тие ова го објаснуваат со информацијата дека чичкото на Трамп бил на чело на комисијата на ФБИ која по смртта на Тесла ги запленила неговите документи.
Новоизбраниот американски претседател, пред изборите, често нагласуваше дека чичко му зборувал за нуклеарна војна и дека всушност најголемата грижа на ФБИ е стравот дека Тесла развил моќно оружје кое би можело да биде злоупотребено токму за нуклеарен напад.
Според американските медиуми, шест месеци по смртта на научникот е спроведен т.н. филаделфиски експеримент, кој покажал дека во документите на Тесла има нешто многу повеќе од конвенционални истражувања, експерименти и иновации.


Текстот е прочитан 1979 пати.
#
Полицајците во Дубаи возат најбрзи коли на светот
Во Австралија пронајден најголемиот отпечаток од диносаурус
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
Топ 5 најморничави места на светот
34.000 долари за пудинг
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter