Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

23.08.2016, 14:51

Форд GT вреден 450.000 долари стекна голема популарност, компанијата двојно го зголемува производството

Тие кои издвоиле 450.000 долари и се обиделе да го порачаат Фордовиот супер автомобил GT, а притоа не успеале да го осигураат својот примерок, дефинитивно ќе бидат среќни поради одлуката на компанијата двојно да го зголеми производството.

Форд GT е толку популарен што компанијата се одлучи двојно да го зголеми производството, така што овој автомобил ќе се произведува четири, а не две години како што беше планирано. Компанијата Форд на почеток планираше да произведе 500 примероци на моделот GT, што е 250 годишно, а автомобилите би биле продадени само на добро проверени купувачи кои се "идеални амбасадори на брендот".
Меѓутоа, утврдено е дека не само што постојат многу луѓе кои можат да го купат овој автомобил, туку можат и соодветно да го претставуваат брендот. Поради тоа компанијата во текот на четири години ќе произведе барем 1.000 автомобили.
Да потсетиме, автомобилот има 3,5 литарски V6 twin-turbo мотор кој развива над 600 коњски сили.


Текстот е прочитан 2935 пати.
#
Тојота подготви спортско издание на Јарис
КИА влегува во светот на спортските лимузини
"Ц-Елизе" доаѓа освежен и поелегантен
"БМВ" ќе ги електрифицира сите модели до 2020 година
„Мерцедес-АМГ“ најбрзо возило со заден погон на Нирбургринг
"Мајбах С650 кабриолет" е најскапиот сериски модел на "Мерцедес"
"Ферари 250 ГТО" се продава за 52 милиони евра!
"Опел" со "мока икс" ќе привлекува млади купувачи
Твинго ГТ, доказ дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања
Киа со освежен соул доаѓа во Европа

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Модни трендови за тинејџери во 2017 според Вог
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Зелен сос
Приготвување: пиперките исечете ги по должина, извадете им ги семките и ис...
Site Meter