Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.02.2017, 15:06

Кривични за селани од Трсино поради кражба на дрва

Полицијата поднесе кривични пријави против М.А. (51) и Ж.А. (51) од село Трсино поради основано сомнение за сторени кривични дела „спречување службено лице во вршење службено дејствије“ и „кражба на дрва“.

На 22 јануари годинава пријавените биле затекнати од шумската полиција кај местото „Крашт“, во атарот на село Трсино, со натоварени на трактор и приколка 1,6 кубни метри дабови огревни дрва без печат и документи. Усно им било наредено да го достават тракторот во ЈП „Македонски шуми“ - подружница Виница, а при одземање на моторната пила првопријавениот давал физички отпор.


Текстот е прочитан 280 пати.
#
Уапсен Сеад Рахиќ, братот на поранешниот пратеник на СДСМ Есад Рахиќ, близок сорботник на Заев
Пожар во скопско Пржино (Фото)
Пожар во скопско Пржино (Фото)
Командант Соколи: Да бев јас командант, ќе имаше 200 мртви, а не само 18
Во Дебреште пронајдена граната од Првата светска војна
В понеделник пресудата по тужбата на Цветковски против СДСМ, Заев и Костовски
Жител на тетовски Љубин сексуално ги вознемирувал ќерките на невенчаната сопруга
Таткото починал, синовите повредени во пожар во село Локвица
Ученик паднал од прозорец во училиште

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Црвениот килим на Греми 2017
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter