Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.02.2017, 13:33

ПОП-ПЕЈАЧКАТА ЌЕ ГО ОСВОЈУВА АЛБАНСКИОТ ПАЗАР

Тамара го преработи евровизискиот хит "Тишина" на Рона Нишлиу

Младата пејачка Тамара Ангеловска го преработи евровизискиот хит "Тишина" (Сус), со кој настапи Рона Нишлиу во Баку, Азебејџан, во 2012 година.

Со оваа песна Тамара ќе го освојува албанскиот музички пазар. Таа славеше полнолетство пред повеќе од еден месец и ја промовираше својата втора песна, насловена "Не можам без тебе", но овој пат изненади со интерпретацијата на албанскиот евровизиски хит.
Преработката на песната ја направи во студиото на Иле Спасев, додека режијата и снимањето на видеото ги направија Џулијани и неговата продукција "Џубокс видео".
Рона Нишлиу е албанска пејачка и текстописец, а со својот мегахит во 2012 година, на Албанија $ го донесе петтото место на најгледаниот европски музички натпревар. Ова е најдобриот пласман на Албанија во историјата на Евровизија. (В.М.)


Текстот е прочитан 920 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter