Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.01.2017, 19:33

Кире Лазаров стана „Мистер 1.000“ на роденденот на својата ќерка

Првиот гол на Кире Лазаров на дуелот со Словенија воедно е и фантастичен јубилеј, илјадити погодок на нашиот капитен во репрезентативниот дрес.

Лазаров според официјалните бројки пред почетокот на овој мундијал имаше 977 погодоци за Македонија, во првите две средби постигна 22, па денешниот прв гол беше оној јубилејниот што ќе остане запишан во историјата на нашата репрезентација.
За денот да биде уште попосебен за капитенот, тој до јубилејот стига на роденденот на неговата ќерка Лана.


Текстот е прочитан 11258 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter