Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

31.03.2017, 13:09

ТАЊА КОКЕВ

Бидете храбри и креативни

Из­бе­ре­те облека што ќе прилега на вашата возраст и на вашиот дух. Бидете ори­гинал­ни, храбри и креативни.

Не правете големи стилски промени, но издвојте се од тол­па­та - со бојата или со моделот. Изберете облека што одлично ќе прилега на вашата фигура и во која ќе се чувс­тву­ва­те сигурно и привлечно цела ноќ. Истакнете ја вашата половина. До­кол­ку се определите за поедноставен крој на облеката, играјте со модните додатоци. За­вис­но од бојата на кожата и на косата, одберете боја што најубаво ќе ви прилега. Изберете чевли што со­вр­ше­но ќе се вклопат во целата приказната. Насмевката и доброто расположение се нај­бит­ните модни додатоци таа ноќ. (Л.С.)


Текстот е прочитан 572 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter