Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 13:13

НА 20 ФЕВРУАРИ ВО СКОПЈЕ

"Златна бубамара" ќе слави 20 години

Познатото шоу "Златна бубамара на популарноста" годинава ќе прослави 20 години. Јубилејното 20. издание на "Бубамара" ќе се одржи на 20 февруари, во "Метрополис арената" во Скопје.

Организаторот, радиото "Бубамара", вели дека ќе биде специјално издание на манифестацијата што на хумористично-сатиричен музички начин ја раскажува изминатата година, придружено со аплаузи и со овации за наградените.
"Специјалниот штаб за добра забава, предводен од јавниот обединител Ранко Петровиќ, гордо најавува неповторливо шоу во кое публиката првпат ќе види нешто што досега не е видено во музичко-забавниот свет. Ако се прашувате што е тоа, мотото на манифестацијата е 'Што ќе биде, нека биде!'", велат од радиото "Бубамара".Тие додаваат дека во изминативе 19 години секое издание на "Златна бубамара" се раскажува и се прераскажува со години и со децении, дека тоа по многу работи е единствен и уникатен музички културен настан што успеа да изгради традиција на успешна манифестација, која гледачите со радост ја очекуваат.


Текстот е прочитан 1622 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter