Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.11.2016, 18:02

ИЗЛОГ

Кандидат

Пишува Лејла САБИТ - Висок или низок?

Висок или низок?
Слаб или дебел?
Стар или млад?
Во форма или со стомак?
Богат или сиромашен?
Паметен или глуп?
Искусен или наивен?
Познат или анонимен?
Чесен или со досие?
Од град или од село?
Со диплома или самоук?
Ерген, оженет или разведен?
Дискретен или фалбаџија?
Со или без стил ?
Кежуал или елегантен?
По протокол или по ќеф?
Со харизма или неугледен?
Без мани или со хендикеп?
Од народот или од елитата?
Оптимист или песимист?
Искрен или лажго?
Џентлмен или мангуп?
Тетовиран или амнестиран?
Партиски обоен или неопределен?
Слуша поп, фолк или класична музика?
Сака да гледа филмови или е во филм?
Културно издигнат или друштвено забеган?
Секоја држава, невеста или мајка бара ваков кандидат.
За претседател, за премиер, за пратеник, за мажење и за зет.
Изборот може да ве усреќи или да ве расплаче.
Македонија или Америка, сè е можно!

l.sabit@veѕt.cоm.mk


Текстот е прочитан 1164 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter