Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.04.2017, 13:49

Усмртен добиток од струен удар во штала во Тетово

Две лица од Тетово претрпеле струен удар, а бик и коза биле усмртени во вчерашниот инцидент што се случил во штала во изградба во кругот на поранешниот Воспитно-поправен дом во Тетово, информираше портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски.

Според неговите информации, тетовецот Р.Р.(52), кој подоцна го пријавил случајот, околу 19 часот ја отворил влезната врата од шталата и почувствувал мал струен удар, а веднаш потоа биле усмртени неговиот бик и коза кои во меѓувреме влегле внатре во шталата.

Бикот и козата се обидел да ги спаси Л.Р.(52) кој се грижел за добитокот, но и тој почуствувал струен удар. Исплашен за неговиот живот Р.Р. го врзал со јаже за ногата и го излекол надвор. За среќа и двајцата поминале без посериозни здравствени последици. Извршен е комплетен увид и се утврдува причината за струјните удари во објектот, околностите во кои се случиле и се друго поврзано со тоа, информира Јосифовски.


Текстот е прочитан 557 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter