Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.04.2017, 13:32

Украден сеф со пари и накит од куќа во Штип

Сеф со 7.100 евра, 2.200 долари, 10.000 денари и златен накит е украден ноќеска од куќа во Штип.

Како што соопшти полицијата, разбојништвото го извршиле засега непознати сторители, маскирани со фантомки. По 00:00 часот тие насилно влегле во куќата, со употреба на алат. Им ги врзале рацете на домаќините А.Б.(77) и М.Б.(70) со самолеплива лента. Од А.Б. го побарале клучот од сефот и притоа физички го малтретирале. Откако не успеале да добијат одговор, почнале да пребаруваат и во една од просториите го пронашле сефот.

М.Б. успеала да се ослободи околу 01:20 часот и настанот го пријавила во СВР - Штип. А.Б. е пренесен во Клиничка болница каде му се констатирани телени повреди и е задржан на натамошно лекување.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.


Текстот е прочитан 713 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter