Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.03.2017, 13:24

Оштетено возило на судијка од Основниот суд во Охрид

Непознати сторители ноќеска оштетиле приватно возило, сопственост на судијка во Основиот суд во Охрид.

Настанот е пријавен во охридската полиција, која работи на расветлување на случајот.

Портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски го потврди случајот, што се случил на улицата „АСНОМ“ во Охрид, во близина на домот на судијката.

- Случајот е евидентиран и се работи на откривање на сторителите и расчистување на немилиот настан, изјави Димоски.

Според информациите, искршени се двете ветробрански стакла и двете стакла на совозачката страна на возилото, а на него не била оставена никаква порака.

Истрагата треба да утврди дали се работи за обично разбојништво или можеби случајот има поврзаност со работата на судијката, која работи како кривичар во охридскиот суд, а има водено многу предмети.


Текстот е прочитан 946 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter