Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

25.01.2017, 15:25

Зимско Отворено Првенство на Македонија во тенис за јуниори и јуниорки до 16 години

Оваа недела, под организација на ТК "Теннис Парк", се одржува Зимското Отворено Првенство во тенис за јуниори и јуниорки до 16 години.

Македонската Тениска Федерација ги поканува јуниорите и јуниорките кои се родени во 2001 година и помлади, но кои полнат 12 години оваа година. Првенството ќе се одржи од 28-31.01.2017, на два терени на земјена подлога, во балон сала. Пријавувањето започнува во среда (25.01.2017), а комплетната листа на учесници ќе биде објавена во петок (27.01.2017) до 09:00 часот, на www.mtftennis.mk.
Натпреварите ќе започнат во сабота од 09:00 часот.
Текстот е прочитан 553 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter