Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 10:52

Повреден возач откако со автомобилот удрил во заштитната ограда на автопатот Гостивар - Тетово

Дваесетгодишен жител на гостиварско Сенокосе е повреден откако со автомобилот удрил во заштитната ограда на автопатот Гостивар-Тетово во непосредна близина на гостиварската патарина, информираат од СВР Тетово.

Заради увидот, синоќа речиси два часа сообраќајот на автопатот беше пренасочен по спореден пат.

Повредениот А.О. околу 22 часот со автомобилот „поло“ непосредно по поминувањето на патарината, во правец кон Тетово, загубил контрола над возилото и удрил во заштитната бетонска ограда.

Повредениот е пренесен во Гостиварската болница и е задржан на лекување.

Според портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, најверојатно причина за сообраќајката е неприлагодената брзина.


Текстот е прочитан 451 пати.
#
Нека ми го вратат детето тие што ги штитат кучињата скитници
Куче искаса четиригодишно дете
Газда и вработен со ножици расчистувале долгови
Полицијата трага по напаѓачот на возачот на турскиот амбасадор во Македонија
Претепани тројца скопјани
Инцидент во Куманово по протестниот марш
"ДИВО НАСЕЉЕ": Обвинет не го признава Обвинителството
Кривични пријави за четири лица што фрлија Молотови коктели врз Музејот на Албанската азбука во Битола
На 20-годишник од гостиварско Ѓурѓевиште под кревет полицијата му пронашла три пиштоли
Царината откри измами и заплени девизи, фалсификати ...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter