Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:49

НБА

Вестбрук со нов трипл-дабл, уште осум до рекордот на Робертсон

Бекот на Оклахома сити тандер, Расел Вестбрук, го оствари 33. трипл-дабл оваа сезона и се доближи на осум до легендарниот Оскар Робертсон, кој е рекордер во оваа категорија со 41 троен ефект, остварени во сезоната 1961-1962.

На мечот со Бруклин нетс, Вестбрук имаше учинок од 25 поени, 19 асистенции и 12 скока, а неговиот тим славеше со 122:104. Удел во гостинскиот триумф имаше и Виктор Оладипо со 21 поен, а по 17 зад своето име запишаа Кантер и Тај Гибсон. Во домашниот тим, најпрецизен Брук Лопез со 25 поени.
Голден стејт вориорс славеше против Филаделфија на домашен терен со 106:104. Стефан Кари постигна 29 поени за "воините", а на спротивната страна, Дарио Шариќ заврши со 25, дополнети со седум скока и шест асистенции.
РЕЗУЛТАТИ: Кливленд-Детроит 128:96, Њујорк-Индијана 87:81, Њу Орлеанс-Портланд 100:77, Голден стејт-Филаделфија 106:104.


Текстот е прочитан 375 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter