Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.12.2016, 13:34

ПОРАДИ БОЈКОТ КОН РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

Камерун се закани со казни за седуммина репрезентативци

Седуммина фудбалери на камерунската фудбалска репрезентација одбија да играат за националниот тим на претстојниот турнир од Купот на африканските нации.

Оваа одлука може да им донесе сериозна казна откако Камерунската фудбалска федерација реши да ги пријави во ФИФА.
- Овие фудбалери го ставија личниот пред националниот интерес. Федерацијата го задржува правото да преземе соодветни мерки против нив - изјави селекторот на Камерун.
На листата на оние што одбија да играат за Камерун на КАФ се: Матип (Ливерпул), Онан (Ајакс), Асембе (Нанси), Пунџе (Бордо), Ангуса (Олимпик Марсеј), Маду (Лил) и Ниом (ВБА).


Текстот е прочитан 675 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter