Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.04.2017, 14:11

ЏЕФ ВИТНИ ОД ЈУТА ЏЕЗ Е ГУБИТНИК НА ГОДИНАТА ВО САД

Плејбој-зајачица му раскина на НБА-кошаркар преку неговиот Инстаграм

Кошаркарот на Јута џез, Џеф Витни е најголем губитник на годината во САД. НБА-ѕвездата е кошаркарски Питер Крауч, не е е мажот од соништата и немаше да биде популарен ако не беше познат и доста богат.

Но, наместо да си ја чува покрај себе суперзгодната блондинка која се согласи да се омажи за него, Кенеди Самерс, Витни ја изневери и доби клоца од убавицата која меѓу другото е и зајачица на "Плејбој".
Се потврди дека Витни излегувал со уште неколку девојки додека бил со Кенеди, но заборавил дека и ја дал лозинката за своите профили на социјалните мрежи кои ги употребувал за договорање на средби.
Откако разбрала за неверствата, Кенеди го откачи кошаркарот и освен тоа ја искористи лозинката на неговиот профил на Инстаграм за да пушти своја слика и да напише под неа:
"Ја изневерив оваа девојка. И реков дека ќе одам на кино сам, а потоа ми ја најде фискалната сметка. Освен тоа не требаше да и дадам лозинката за Инстаграм, како некој дебил".


Текстот е прочитан 1112 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter