Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.03.2017, 13:52

ДЕНЕС ВО СКОПЈЕ

Хуманост и дружење со Оливер и Џибони

Со купување на првиот заеднички албум на Оливер Драгојевиќ и Џибони "Фамилија" денес, во 15 часот во аптеката "Еурофарм" во ТЦ "Рамстор" во Скопје, донирате 100 денари за Здружението " Борка" и станувате дел од нивната мисија за поддршка за пациентите заболени од рак.

Воедно ќе имате можност да се дружите со хрватските мегаѕвезди пред утрешниот неколкучасовен концерт во ВИП Арена. Организаторот Гуливер милсс најавува неколкучасовно шоу со повеќе изненадувања, а концертот во 21 часот е во рамките на турнејата на која музичките ѕвезди го презентираат заедничкиот материјал Фамилијаа инспириран од своите животни приказни.
" Насловната фотографија е од 80-тите години, а на неа се наоѓа семејството Драгоевиќ. Сите се прашуваат каде сум јас на неа, а им одговарам дека можам да бидам само мајмун на тој портрет - изјави Џибони по промоцијата на материјалот, кој веќе имаше концертна промоција во поголемите градови низ Хрватска. Освен актуелните теми, Драгоевиќ и Џибони пред домашната публика ќе ги отсвират и своите најголеми хитови.
Џибони и Оливер првата заедничка песна "Во љубовта немам верба" (У љубав вјере немам) ја снимија во 1994 година.


Текстот е прочитан 885 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter