Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.12.2016, 18:48

Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите

АВСТРАЛИЈА - Иако австралиската пејачка Кајли Миног уште во февруари ја објави свршувачката со актерот Џошуа Сасо, таа, сепак, најави дека не сака да се омажи сè додека во нејзината родна Австралија не бидат легализирани хомосексуалните бракови.

Нејзиниот партнер се вклучи во кампањата за легализација на хомосексуалните бракови во Австралија, а таа целосно го поддржа.
"Кајли го поддржува Џош во сè, но криво и е што, по сè изгледа, нема да се омажи пред 50. роденден. Тоа и го крши срцето, бидејќи би сакала, конечно, да стане сопруга на Џош", велат нивни пријатели, додавајќи дека тие веќе размислуваат за деца и за сурогат мајчинство. Двојката се запозна на снимањето на хумористичниот мјузикл "Галаванд", во кој Кајли имаше помала улога.


Текстот е прочитан 2404 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Црвениот килим на Греми 2017
ИЗЛОГ
Вино
Пишува Лејла САБИТ - Скапо, евтино или наливно......

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter