Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.03.2017, 13:09

СКИЈАЧКИ СКОКОВИ

Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд

Австрискиот натпреварувач Штефан Крафт постави нов светски рекорд во скијачки скокови откако во Викерсунд, Норвешка достигна 253,5 метри.

До рекордниот лет, Крафт стигна само неколку минути откако рекордот го собори Роберт Јохансон кој прелета 252 метри.
Пред саботниот натпревар, сопственик на рекордот беше Андреас Фанамел кој на оваа леталница имаше скок од 251,5 метри во 2015 година.


Текстот е прочитан 331 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter