Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.02.2017, 13:21

ВОЗАЧОТ НА ФОРМУЛА 1 ВО НОВА ЉУБОВНА АВАНТУРА

Луис Хамилтон во врска со ќерката на Лајонел Ричи

Не е тајна дека пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ги менува жените како чорапите.

После разделбата со Никол Шерцингер тој флертува со се што гледа пред себе, но последното освојување дојде како гром од ведро небо.
Трикратниот светски првак во Формула 1 сега се гледа со ќерката на славниот пејач Лајонел Ричи, Софија.
32-годишниот британски возач и 18-годишниот модел биле затекнати заедно во еден хотел во Беверли Хилс. Двајцата јаделе суши и се обиделе да се сокријат од новинарите на островските медиуми, но безуспешно.Гласините за љубовната романса меѓу Хамилтон и 14-години помладата од него бивша девојка на Џастин Бибер почнаа минатиот месец кога двајцата се појавија заедно на модната недела во Париз.
Таблоидите се прашуваат дали Хамилтон ќе го скрши срцето и на младата Софија. Ф-1 пилотот е голем плејбој, а во списокот на освојувања му се најдоа пејачките Рита Ора, Ријана и моделот Барбара Палвин.


Текстот е прочитан 1379 пати.
#
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
Мика Хакинен се врати во формула 1
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Шарапова се "убивала" од пиење
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter