Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.03.2017, 14:24

Нетанијаху: Не е точно дека сопругата ме избрка од службената кола

ИЗРАЕЛ - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанијаху го демантира пишувањето на медиумите дека неговата сопруга го набркала од службениот автомобил, со кој двајцата патувале, по една нивна расправија, додека возилото се наоѓало во обезбедувана колона.

Според медиумите тоа се случило пред две години, во текот на патувањето од Тел Авив за Ерусалим, кога сопругата Сара Нетанијаху , во еден момент побарала да застане колоната возила, а потоа го истуркала сопругот од автомобилот.
Навреден и осрамотен поради објавениот напис, Нетанијаху тврди дека сето тоа е "најобична измислица", па преку своите адвокати, има поднесено тужба против Игал Сарма, новинар на весникот "Једиот Ахронот" од кого бара отштета од 76.500 долари за нанесената повреда на неговата личност.
Новинарот Сарма, меѓутоа, останува зад својот текст и инсистира на тоа дека напишал вистина. Тој вели дека опишаниот случај на брачната двојка Нетанијаху е заснован врз "респектабилни докази".На судското сослушување Нетанијаху рекол дека секој еден кој знае како функционира безбедносната служба треба да знае и дека не може туку-така да се запре службена колона возила во која е премиерот.
Неговата сопруга Сара, пак, признала дека се случува да се расправа со својот сопруг, не не се сеќава дека некогаш го истерала од службеното возило.
Во изјава за весникот "Хаарец" новинарот Сарма рекол дека откако е покрената тужбата против него, тој "повеќе од било кога досега" верува во вистинитоста на она што го има напишано.
Игал Сарма и натаму одбива да ги открие своите извори, поради што, најверојатно ќе биде осуден да му плати отштета на Нетанијаху. За лугето кои биле извори за новинскиот текст вели дека нема да се појават како сведоци во негова одбрана, затоа што се плашат за својата безбедност.


Текстот е прочитан 815 пати.
#
Караѓорѓевиќ на сексуално лекување во Буљарица, Туѓман во кревет со маќеата
Филмски локации за светските патници
Нема добар секс со политички противник
Плавшиќ открива пикантерии по излегувањето од затворот во Хаг: Милошевиќ ја газеше Библијата, Караџиќ е најголемиот шкопен петел
Патуваме, уживаме и правиме пари
Пат околу светот за 80 дена со велосипед
15 минути дремка на секои 4 часа
Маша го прегази Путин
Од униформа во бикини
Бил гејтс чита, Бафет свири укулеле против стресот

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter