Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:45

Со сок против грип

Против вирусите не постои лек, но има начин како себеси да си ја олесните ситуацијата штом се појават првите симптоми на грипот.

Користете сокови од зеленчук! Слузокожата на носот може да се намачка со свеж сок од моркови или од цвекло, а ќе помогне и лимонот во комбинација со мед (една лажица мед и сок од еден лимон). Ако имате зголемена температура (над 38 степени) и треба да се препотите, ќе ви помогнат и чаевите од боз и липа засладени со мед или од дршките на вишните засладени со слатко од малини. Ќе ви послужат и чаевите од кантарион, камилица, нане, шипка, малина или од црна рибизла.


Текстот е прочитан 2627 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter