Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

31.03.2017, 18:17

ОХРИД

Изгоре автомобил "голф"

Вчера еден час по полноќ во Охрид, изгорел автомобил "голф".

Според информациите на полицијата "голфот" со охридски регистарски ознаки е сопственост на 42-годишниот Н.Д. кој бил паркиран пред неговата куќа на улицата "Климентов Универзитет".
Пожарот е изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Охрид. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид.
Како што неофицијално дознаваме, сопственикот на опожарениот автомобил бил вработен во судот во Охрид.
Пред неколку недели, исто така, беше подметнат пожар и во автомобил на судијка од овој суд. Полицијата засега сè уште го нема пронајдено можниот потпалувач на огнот во автомобилот на судијката.


Текстот е прочитан 1646 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

56-ти ден „За заедничка Македонија“: Да ја зачуваме нашата земја, во име на заветот на нашите предци (ФОТО)
Веќе 56 дена како граѓаните на Македонија го изразуваат својот револт пора...
Принцезата од Тајланд во посета на Македонија (Фото)
Принцезата од Тајланд, Маха Чакри Сириндорн, на покана на сопругата на пре...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter