Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.03.2017, 09:48

Промовирана македонската песна за Евровизија на Јана Бурческа (Видео и фото)

Во најновото издание на забавно-музичката емисија „Стисни плеј“ на МТВ премерно беше претставена песната и спотот на евровизиската песна со која Јана Бурческа ќе не претставува на Евровија во Киев.

Како што беше најавено претходно, нашата земја за првпат ќе се претстави со песна која е комплетно дело на странски автори.

Македонија ќе настапи со песната насловена „Dance alone“ чија музика и продукција ја потпишуваат Јоаким Персон, Алекс Омас, Флоренс.А и Боби-Леон Миланов, кои наедно се членови на групата „Simphonix International“, добро познат бенд, сочинет од музички композитори и продуценти.

Видеото приказната пак, е режија на Сергеј Железко, млад и талентиран режисер од Русија кој моментално работи во Софија.

ЗА ВИДЕОТО КЛИКНЕТЕ ТУКА.Текстот е прочитан 1611 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter