Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

22.02.2017, 10:07

Александра Јанева ја сними "Солза за крај"

Поп-пејачката Александра Јанева сними нова песна. Песната се вика "Солза за крај", зад која како автор на музиката, текстот и на аранжманот е запишан нејзиниот колега Ѓорги Крстевски, а е снимена во "КМ ентертејмент".

Александра Јанева со песната "Врати ми го сонцето" во 2013 година победи на фестивалот "Макфест". Минатата година повторно настапи на "Макфест" со "За сто години". Ова не е $ прва соработка со "КМ ентертејмент". Минатата година ја снимија "Еве ме пак".


Текстот е прочитан 844 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Субару ИксВ" им пркоси на европските СУВ-модели
Јапонскио производител ја претстави новата генерација на "Икс В", но надво...
"Фијат 500 мирор": За родените во 80-те на минатиот век
Освен обележувањето на 60-годишнината од појавувањето на "фијат 500", или ...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Сендвичи со паштета
Приготвување: четири парчиња од лебот намачкајте ги со паштетата, одозгора...
Site Meter