Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.03.2017, 14:08

НБА

На Кливленд му виси првото место на Истокот

Се разгоре борбата за првото место во Источната конференција, откако Вашингтон го порази Кливленд со убедливи 127:115, благодарение на одличниот Џон Вол и неговите 24 поени и 11 скока.

Покрај Вол, Бредли Бил се истакна со 27 поени, целосно засенувајќи го ефектот на Леброн Џејмс од 24 коша и 11 скока.
Кливленд и натаму е прв на Истокот со скор 47-25, а Вашингтон му е зад петици со 45-28.
Торонто се пласираше во плеј-офот, откако го совлада Далас со 94:86. Демар Дерозан и Серж Ибака постигнаа по 18 поени, додека лидер на Далас беше Харисон Барнс со 23.
Сан Антонио ја продолжи трката со Голден Стејт за првото место на Западот по победата над Њујорк со 106:98, за која се погрижи Кави Ленард со 29 поени.
Во останатите средби, Портланд ја порази Минесота со 112:100 и си ги задржа шансите за плеј-офот, а ЛА клиперс беше поуспешен од Јута со 108:95.


Легендата на ЛА лејкерс, Шекил О'Нил, доби три метри висока бронзена статуа пред "Стејплс центар" во Лос Анџелес


Текстот е прочитан 535 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter